DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

      DLA SPECJALISTÓW

      Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

        << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

          DZIEDZICTWO
          KULTUROWE W REGIONACH

          mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
           
           
           
          Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie.
          2015.10.30

          Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie.

          Ogólnopolski Konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie został rozstrzygnięty. Do konkursu nadesłano 41 zgłoszeń, spośród których 6 nie spełniało wymogów formalnych.

          Projekty oceniało jury w następującym składzie:
          Beata Bauer- kierownik Zespołu do spraw organizacji kształcenia i upowszechniania wiedzy o dziedzictwie z Narodowego Instytutu Dziedzictwa
          Edward Chudzik – zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Kultury
          Michał Krasucki – zastępca Stołecznego Konserwatora Zabytków
          Zbigniew Maj – Departament Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
          Karol Mazur – kierownik Działu Edukacji Muzeum Powstania Warszawskiego
          Iwona Solisz – Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków
          Katarzyna Zarzycka – Stowarzyszenie Historyków Sztuki

          Jury oceniało projekty w następujących kategoriach:


          1.    Aktywności plenerowe –9 zgłoszeń.
          2.    Prelekcje, wykłady, warsztaty –19 zgłoszeń.
          3.    Wystawy i projekty multimedialne –5 zgłoszeń.
          4.    Publikacje – 2 zgłoszenia.

          W poszczególnych kategoriach nominowane zostały projekty:

          Aktywności plenerowe

          „Zaczarowany Lublin – spotkania z opowiadaczami świata” -Ośrodek Brama Grodzka z Lublina
          „Szpital polowy w Dobrzelinie – rekonstrukcja” – Ryszard Łysak
          „Doświadczyć i docenić – cykl wycieczek po Ostrowie Tumskim w Poznaniu” – Brama Pozonania ICHOT – centrum interpretacji dziedzictwa
          „Dziedzictwo - źródłem tożsamości. Ratusz" – Gmina Miasta Kołobrzeg

          Prelekcje, wykłady warsztaty

          „Nowe życie dworu w Michałowicach” – Monika Lorenz
          „Sztuka na kółkach” – Stowarzyszenie Historyków Sztuki
          „Grass’owanie” – Galeria Miejsa w Gdańsku
          „Obóz inwentaryzacyjno-badawczy w Białobokach” – Andrzej Żygadło


          Wystawy, projekty multimedialne

          „Cykliczna wystawa zabytkowych motocykli w Łaziskach Górnych i Pszczynie” – Łukasz Wyra
          „Projekt popularyzatorsko-naukowy Żywe Konstrukcje” – Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie
          „Szlechecki Weekend” - Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
          „Kino na wyspie. Warsztaty partycypacyjne dla niesłyszących” - Brama Pozonania ICHOT – centrum interpretacji dziedzictwa

          Publikacje

          „Poradnik architektoniczny dla miasta-ogrodu Podkowa Leśna” – Magdalena Prosińska
          "Dwór w Radoniach - historia Janeczki" - Beata Korzeniowska-Matraszek

          Spośród nominowanych projektów jury wyłoni zwycięzców i przyzna nagrody główne i wyróżnienia.

          Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi podczas Gali w Opolu 5 listopada 2015 roku. Lista zwycięzców zostanie również ogłoszona na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa.