DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

<< < KALENDARIUM / 2012 / MAJ > >>

  DZIEDZICTWO
  KULTUROWE W REGIONACH

  mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
   
   
   
  AKTUALNOŚCI

  Małopolskie Targi Książki – „Dziedzictwo zapisane lokalnie”. Zapraszamy autorki i autorów do zgłaszania swoich publikacji!

  Celem wydarzenia jest przybliżenie szerokiej publiczności ostatnich (opublikowanych w latach 2015-2020) małopolskich pozycji wydawniczych, których tematyką jest szeroko pojęte dziedzictwo widziane z perspektywy lokalnej: zapisane z inicjatywy i przez przedstawicieli społeczności lokalnych – bezpośrednich depozytariuszy dziedzictwa. Małopolskie Targi Książki będą jednym z głównych wydarzeń tegorocznej ogólnopolskiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa 2020.

  >

  Narodowy Instytut Dziedzictwa z nową identyfikacją wizualną

  Narodowy Instytut Dziedzictwa odświeża wizerunek – bazująca na dotychczasowym logotypie nowa identyfikacja wizualna zyskała dynamiczny, żywy i współczesny charakter. Odświeżenie brandingu NID miało na celu zachowanie możliwie wielu dobrych elementów z dotychczasowego logo przy jednoczesnym uporządkowaniu elementów samego znaku, języka graficznego marki i materiałów firmowych.

  >

  Konkurs fotograficzny "Magia praskiego dziedzictwa"

  Warszawska dzielnica Praga-Północ rozpoczęła letni konkurs fotograficzny „Magia praskiego dziedzictwa”. Przeznaczony jest on dla wszystkich kochających fotografię i fotogeniczność Pragi-Północ. Narodowy Instytut Dziedzictwa jest partnerem tego wydarzenia.

  >

  Patronat NID: wystawa „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice..."

  Patronat NID: 14 lipca 2020 roku w Muzeum Okręgowym w Lesznie zostanie otwarta wystawa „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice...". Ekspozycja prezentować będzie przykłady ludowego rękodzieła tworzone przez dawne czepcorki czy kopczorki, noszone przez kobiety zwykle w sytuacjach świątecznych i obrzędowych. Wystawa wprowadza w świat tradycyjnej kultury i estetyki oraz zapomnianych zwyczajów.

  >

  << <
  1 2 3 4 5
  > >>