DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Katalogi on-line

     KATALOGI BIBLIOTEKI NID     KATALOG ON-LINE (PROLIB) 

     KATALOG ON LINEKatalog on-line zawiera opisy bibliograficzne książek, czasopism wraz z zasobem, artykułów z czasopism i książek, dokumentów elektronicznych, które wpłynęły do biblioteki po 1992 roku oraz wybranych publikacji wydanych wcześniej.

     Do pobrania: instrukcja korzystania z katalogu.pdf     KATALOG KARTKOWY KSIĄŻEK


     BibliotekaKatalog kartkowy książek zawiera opisy bibliograficzne publikacji zgromadzonych w latach 1962-1992. Umożliwia wyszukiwanie wg nazwisk autorów, w przypadku prac zbiorowych wg tytułów publikacji a także wg tytułów serii.
     KATALOG KARTKOWY ARTYKUŁÓW Z CZASOPISM


     BibliotekaKatalog kartkowy artykułów uwzględnia zawartość czasopism zgromadzonych w latach 1962-1992. Umożliwia wyszukiwanie wg nazwisk autorów a w przypadku prac zbiorowych wg tytułów opracowań.
     BIBLIOGRAFIA KONSERWATORSKA

     Bibliografia konserwatorskaBibliografia Konserwatorska ma formę tradycyjnego katalogu kartkowego zawierającego ponad 40 tysięcy fiszek. Odsyła on do zawartości czasopism i książek z których większość znajduje się w Bibliotece NID. Używając klucza geograficznego w układzie alfabetycznym odnosi się do treści potencjalnie cennych dla konserwatorów zabytków, historyków sztuki, regionalistów i badaczy zajmujących się dziedzictwem. Oznacza to, że pod nazwą miejscowości znajdują się wskazówki bibliograficzne do konkretnych publikacji, ze wskazaniem obiektu lub tematu. Katalog obejmuje bardzo różne kategorie informacji m.in. od wzmianek historycznych poprzez sprawozdania z konserwacji po wskazówki dotyczące ikonografii. Szczególnie cenne są odniesienia do XIX-wiecznych polskich czasopism i wydawnictw niemieckojęzycznych. Ponadto zawiera również odsyłacze dotyczące miejscowości, które po II wojnie światowej znalazły się poza wschodnią granicą Polski.

     Główną autorką katalogu była pani Maria Łotysz. Rozpisywała ona zawartość specjalistycznej biblioteki ówczesnego Ośrodka Dokumentacji Zabytków. Zaczęła od pozycji najstarszych czyli z połowy XIX wieku a zakończyła na tych wydanych pod koniec lat 60-tych XX wieku.

     Do pobrania: informacje o katalogu w formacie PDF