DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Trwa nabór do kolejnej edycji Programu Kultura+
     2013.03.20

     Trwa nabór do kolejnej edycji Programu Kultura+

      Do 30 kwietnia 2013 roku można składać projekty konkursowe w ramach naboru wniosków do kolejnej edycji PW Kultura+, priorytet „Digitalizacja”. Podstawowym celem Priorytetu jest wsparcie digitalizacji zasobów kultury poprzez zakup sprzętu do digitalizacji, sam proces digitalizacji oraz upowszechnianie zdigitalizowanych zbiorów.
     Priorytet „Digitalizacja” jest częścią Programu Wieloletniego Kultura+, którego podstawowym założeniem jest poprawa dostępu do kultury oraz zwiększenie uczestnictwa w kulturze społeczności lokalnych.

     Głównym celem Priorytetu jest digitalizacja zasobów kultury poprzez finansowanie zakupu sprzętu do digitalizacji, samego procesu digitalizacji oraz upowszechniania zdigitalizowanych zbiorów audiowizualnych, bibliotecznych i muzealnych oraz zabytków czy zbiorów archiwalnych. Ważnym założeniem jest również poszerzenie i ułatwienie dostępu mieszkańcom Polski, zwłaszcza wsi i małych miast, do cyfrowych zasobów polskiego dziedzictwa kulturowego, za pośrednictwem Internetu.

     Narodowy Instytut Audiowizualny, jako Operator priorytetu, oraz pozostałe Centra Kompetencji w ramach PW Kultura+ odpowiedzialne są za wypracowanie standardów digitalizacji polskiego dziedzictwa kulturowego.

     Budżet priorytetu „Digitalizacja” na rok 2013 to 17 milionów złotych.

     W tegorocznym konkursie pojawiła się możliwość finansowania prac remontowych w przypadku projektów inwestycyjnych oraz wnioskowanie o środki na weryfikację efektów projektu i kontrolę jakościową. Zaktualizowane zostały również Katalogi Praktyk i Standardów Digitalizacji dla poszczególnych grup materiałów.
     W ramach wcześniejszych edycji konkursu dofinansowano realizację niemal 80 projektów digitalizacyjnych oraz inwestycyjnych na łączną kwotę 38 milionów złotych. Pozwoliło to m.in. na otwarcie i modernizację ponad 30 pracowni digitalizacyjnych oraz na cyfrowe zarchiwizowanie przeszło dwóch milionów obiektów.

     Szczegółowe zasady aplikowania do Priorytetu oraz wszystkie niezbędne formularze dostępne są na stronie internetowej NInA, w zakładce Kultura+.

     Do pobrania:
     Regulamin Kultura+ 2013.pdf