DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Ruszyła strona internetowa Parku Mużakowskiego
     2012.11.15

     Ruszyła strona internetowa Parku Mużakowskiego

     Już jest pierwsza strona internetowa Parku Mużakowskiego – www.park-muzakowski.pl. Można na niej znaleźć kompletne informacje dotyczącego tego obiektu – historię powstania, znaczenie, szczegółowy opis kolejnych etapów rewaloryzacji oraz publikacje dotyczące parku. Na stronie jest też zamieszczona galeria, zawierająca zdjęcia prezentujące walory obiektu, zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej. W tym miejscu można odnaleźć także zdjęcia, dzięki którym dowiemy się, jak wyglądały krok po kroku prace których celem było przywrócenie świetności Parku.

     Ponadto na stronie znajduje się wiele cennych i praktycznych informacji dla zwiedzających dotyczących m.in. lokalizacji punktów informacyjnych, propozycji tras spacerowych, bazy noclegowej, wypożyczalni rowerów, miejsc parkingowych czy możliwości przejażdżki bryczką po terenie parku. Można też odnaleźć informacje dotyczące innych miejsc i obiektów wartych odwiedzenia, a znajdujących się w okolicach Parku Mużakowskiego.

     Strona informuje również o wydarzeniach odbywających się na terenie Parku Mużakowskiego, przeprowadzanych tam akcjach edukacyjnych, czy specjalnych projektach kierowanych do osób zainteresowanych obiektem.

     Park Mużakowski, inaczej Park Muskau, został założony w 1. połowie XIX wieku. Jego twórcą był pruski arystokrata, Książę Hermann von Pückler-Muskau. Park Mużakowski to jedno z najbardziej rozległych historycznych założeń parkowych w Europie, w którym zrealizowany został program kompozycyjny krajobrazowego parku angielskiego. Należy też do najwybitniejszych osiągnięć europejskiej sztuki ogrodowej. Jego obszar obejmuje przeszło 700ha, podzielonych asymetrycznie rzeką pomiędzy niemiecki Bad Muskau, a polską Łęknicę.

     Park Mużakowski to swoiste połączenie natury oraz sztuki ogrodniczej. To precyzyjnie przemyślana kompozycja, łącząca elementy naturalne i kulturowe. W 2004 r. Park Mużakowski został uznany za pomnik historii oraz został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarządcą parku po stronie polskiej jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

     Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do odwiedzenia tego magicznego miejsca.

     Szczegółowe informacje na temat parku znajdują się na stronie: www.park-muzakowski.pl

     Kontakt:
     Narodowy Instytut Dziedzictwa,
     Pracownia Terenowa Park Mużakowski w Łęknicy.
     Kierownik: Barbara Iwlew
     ul. XX-lecia 7, 68-208 Łęknica
     tel./fax: + 48 68 362 41 82,
     e-mail: pracownia.leknica@nid.pl

     Znajdź nas na Facebooku`u: www.facebook.com/zabytek

     oraz na YouTube: www.youtube.com/TVNID