DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Narodowy Instytut Dziedzictwa na Kongresie Polityki Miejskiej
     2021.05.20

     Narodowy Instytut Dziedzictwa na Kongresie Polityki Miejskiej

     7 czerwca 2021 r. eksperci Narodowego Instytutu Dziedzictwa poprowadzą warsztaty online na temat rewitalizacji krajobrazu miejskiego podczas Kongresu Polityki Miejskiej 2021. Organizatorem dwudniowego wydarzenia poświęconego w całości problematyce rozwoju miast w Polsce, jest Obserwatorium Polityki Miejskiej.

     Trzecia edycja Kongresu Polityki Miejskiej odbędzie się w dniach 7-8 czerwca. Wydarzenie jest największą inicjatywą w Polsce poświęconą polityce miejskiej w Polsce. W tym roku ze względu na pandemię Kongres będzie miał formułę wirtualną ze studiem nagraniowym w Katowicach.

     Tematem wiodącym tegorocznej edycji są założenia do nowej krajowej polityki miejskiej oraz propozycji konkretnych rozwiązań i działań wypracowanych przez grupy eksperckie pracujące w ramach sześciu obszarów tematycznych: kształtowania przestrzeni, gospodarki i rynku pracy, środowiska i adaptacji do zmian klimatu, transportu i mobilności miejskiej, mieszkalnictwa i polityki społecznej oraz zarządzania i finansów publicznych.

     Oprócz tradycyjnych paneli dyskusyjnych i prezentacji eksperckich przewidziane są wydarzenia o charakterze konsultacyjnym i warsztatowym.

     Narodowy Instytut Dziedzictwa poprowadzi warsztaty "Dziedzictwo kulturowe w politykach miejskich. Zarządzanie, krajobraz miejski, rewitalizacja", które odbędą się w poniedziałek 7 czerwca w godzinach 12:45-14:15. Eksperci Instytutu: Paulina Legutko-Kobus, Aleksandra Chabiera, Agnieszka Lorenc-Karczewska, Anna Fogel, Maria Badeńska-Stapp oraz Anna Kozioł – odpowiedzą na pytanie jaka jest rola zabytków i tożsamości miejsca w wyznaczaniu i realizacji polityk miejskich, ze szczególnym uwzględnieniem działań rewitalizacyjnych.

     W ramach warsztatu Narodowego Instytutu Dziedzictwa, uczestnicy będą mogli wybrać jeden z 3 interesujących ich tematów:
     • Pokój 1. Zarządzanie dziedzictwem kulturowych – dokumenty strategiczne
     • Pokój 2. Historyczny krajobraz miejski
     • Pokój 3. Dziedzictwo w rewitalizacji
     Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona do 30 osób. Aby wziąć w nich udział należy się wcześniej zarejestrować pod linkiem: https://kongres.miasta.pl/program/warsztaty-i-sesje-networkingowe-rejestracja

     Aby wziąć udział w panelach dyskusyjnych i prezentacjach eksperckich Kongresu należy zarejestrować się pod linkiem: https://meeting15.com/pl/join-event/kpm2021/2240

     Kongres Polityki Miejskiej będzie jednocześnie przygotowaniem do 11 Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum, WUF11) w Katowicach w 2022 roku, a które jest najważniejszą konferencją poświęconą tworzeniu i realizacji polityk miejskich na świecie, organizowaną przez UN-Habitat – Program ONZ ds. Osiedli Ludzkich. Wydarzenie będzie miało przez to charakter międzynarodowy, a część wydarzeń odbędzie się w języku angielskim.