Ukazała się kolejna część "Kroniki Zabytkomaniaka", książki dla dzieci przygotowanej na zlecenie Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Nowy tom jest dedykowany zabytkom techniki. Publikacja dostępna jest w formie tradycyjnej i cyfrowej.
Rusza nabór gmin do programu wsparcia Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Wzorcowa rewitalizacja”, który jest adresowany do gmin prowadzących rewitalizację w oparciu o dziedzictwo kulturowe.
Informujemy, że publikacja pt. „Osadnictwo celtyckie na Górnym Śląsku”, autorstwa Marka Bednarka i Krzysztofa Spychały została wydana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i jest już dostępna.
W dniach 10-12 stycznia 2021 r. w ramach procedury oceny wniosku o wpis Stoczni Gdańskiej – miejsca narodzin „Solidarności” i symbolu upadku żelaznej kurtyny w Europie na Listę światowego dziedzictwa UNESCO miejsce to wizytował ekspert międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków i Miejsc Historycznych (ICOMOS), prof. dr. Jörg Haspel.
Narodowy Instytut Dziedzictwa objął patronat nad projektem ,,Etnograficzna podróż Adolfa Dygacza”, który przybliża muzyczną twórczość ludową zarchiwizowaną i zarejestrowaną przez profesora Dygacza.