DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

<< < KALENDARIUM / 2012 / MAJ > >>

  DZIEDZICTWO
  KULTUROWE W REGIONACH

  mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
   
             
               
  AKTUALNOŚCI

  Konkurs fotograficzny "Magia praskiego dziedzictwa"

  Warszawska dzielnica Praga-Północ rozpoczęła letni konkurs fotograficzny „Magia praskiego dziedzictwa”. Przeznaczony jest on dla wszystkich kochających fotografię i fotogeniczność Pragi-Północ. Narodowy Instytut Dziedzictwa jest partnerem tego wydarzenia.

  >

  Patronat NID: wystawa „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice..."

  Patronat NID: 14 lipca 2020 roku w Muzeum Okręgowym w Lesznie zostanie otwarta wystawa „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice...". Ekspozycja prezentować będzie przykłady ludowego rękodzieła tworzone przez dawne czepcorki czy kopczorki, noszone przez kobiety zwykle w sytuacjach świątecznych i obrzędowych. Wystawa wprowadza w świat tradycyjnej kultury i estetyki oraz zapomnianych zwyczajów.

  >

  EDU.NID.PL – ciekawie uczymy o dziedzictwie

  Co to jest dziedzictwo, jakie mamy rodzaje zabytków, co oznacza niematerialne dziedzictwo kulturowe – takie pytania zadają Wam dzieci, uczniowie, podopieczni? Spieszymy z pomocą! Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił portal EDU.NID.PL, który odpowie na każde tego typu pytanie, pomoże w edukacji, zachęci do zgłębiania wiedzy i wreszcie: w każdym zaszczepi chęć poznawania historii i kultury własnego regionu i Polski.

  >

  << <
  3 4 5 6 7
  > >>