DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

      DLA SPECJALISTÓW

      Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

        << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

          DZIEDZICTWO
          KULTUROWE W REGIONACH

          mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
           
           
           
          Pierwsza edycja konkursu filmowego ZABYTKOMANIA rozstrzygnięta!
          2015.12.11

          Pierwsza edycja konkursu filmowego ZABYTKOMANIA rozstrzygnięta!

          W czwartek, 10 grudnia br. poznaliśmy pierwszych laureatów konkursu filmowego ZABYTKOMANIA, zorganizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa przy współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło podczas gali w warszawskim Kinie Kultura.

          W grupie Profesjonaliści – w kategorii film dokumentalny lub reportaż:
          I miejsce - zajęli Przemysław Wawrzyniak i Dominik May za film „130 kubików”
          https://youtu.be/oWZL7CDGqv4
          II miejsce zajął Karol Wasilka za film „Struną błękitną i sercem”
          https://youtu.be/p2bO9i-edc0
          III miejsce zajęli Michał Pawusz, Adrian Kawa i Marcin Wądołowski za film „Zameczek w Michałkowicach”
          https://youtu.be/9iUVYnt4T0Y

          W grupie Profesjonaliści – w kategorii film animowany:
          I miejsce zajęli Kamila Grzybowska-Sosnowska i Mirosław Sosnowski za film „Kolekcjoner”
          https://youtu.be/MA-UlgILTAg
          III miejsce zajęli Marcin Koszałka, Robert Sowa i Wiola Sowa za film: „Opiekujemy się zabytkami”
          https://youtu.be/BrVMYAlME6U
          Jury postanowiło nie przyznawać II miejsca w tej kategorii.

          W grupie Profesjonaliści – w kategorii spot reklamowy:
          I miejsce zajęły Eliza Płocieniak-Alvarez i Stella Raith za film: „Nieuchwytne”
          https://youtu.be/nhbAJaGL_6A
          III miejsce zajęli Alicja Kusal, Illia Mkrtchian, Artem Nesterov i Yuliia Taranenko za film „Obraz przeszłości”
          https://youtu.be/fWKhvTPYaQw
          Jury postanowiło nie przyznawać II miejsca w tej kategorii.

          W grupie Amatorzy – w kategorii film dokumentalny lub reportaż:
          I miejsce przyznano grupie Pana Tomasza Wojnarowskiego w składzie: Agnieszka Gertych, Daria Lorenc, Krzysztof Sobczuk, Jan Malkus za film „Spotkanie w Kripplein Christi”
          https://youtu.be/nrWEWR7B9NM
          II miejsce przyznano Tomaszowi Kwiatkowskiemu uczniowi Pani Małgorzaty Irger-Kobierskiej za film „Skansen”
          https://youtu.be/LHJ_9oD3m0c
          III miejsce przyznano grupie Pani Magdaleny Mohr-Paterek w składzie: Joanna Michalska, Ksenia Kowalska za film „Stary Fordon”
          https://youtu.be/uyCWyRZ3F2k

          W grupie Amatorzy – w kategorii film animowany:
          I miejsce zdobyła grupa Pani Jolanty Sierpińskiej w składzie: Maciej Lemke, Michał Kotschy, Mateusz Sobolewski, Mikołaj Rojczyk za film „Szczecineckie czarownice”
          https://youtu.be/1BcFyG9TXps
          II miejsce zdobyła grupa Pani Małgorzaty Głowackiej w składzie: Kordian Banaszek, Julia Galek, Kacper Szczepański, Filip Nowak za film „Zabytkomania”
          https://www.youtube.com/watch?v=D_XB524InZA 
          III miejsce zdobyła grupa Pani Agnieszki Wrześniak w składzie: Kamila Dziedziniewicz, Natalia Majewska, Julia Paciorek, Maria Trzósło za film „Nasza Nowa Huta”.
          https://youtu.be/Yy6xkuDx9Q4

          Tegoroczna, pilotażowa edycja jest swego rodzaju sprawdzianem, który wszyscy zdali celująco. Poprzez swoje prace konkursowe uczestnicy konkursu dowiedli tego, jak bardzo świadomi są faktu, że przyszłość dziedzictwa kulturowego leży w ich rękach. Możemy być dumni z takiego pokolenia – świadomego, odpowiedzialnego i troszczącego się o swoje dziedzictwo.  – mówi prof. Małgorzata Rozbicka, Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

          Prace konkursowe oceniło jury w składzie:
          - Agnieszka Smoczyńska – przewodnicząca jury i reżyser
          - Beata Bauer – kierownik Zespołu do spraw organizacji kształcenia i upowszechniania wiedzy o dziedzictwie z Narodowego Instytutu Dziedzictwa
          - Kinga Gałuszka – Polski Instytut Sztuki Filmowej
          - Wojciech Klimala – reżyser i członek Stowarzyszenie Filmowców Polskich
          - Kamil Polak – reżyser

          ZABYTKOMANIA to konkurs filmowy skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także studentów oraz absolwentów szkół filmowych, którego tematem jest szeroko pojęte dziedzictwo kulturowe.

          Celem konkursu jest nie tylko rozwijanie pasji filmowej wśród młodych ludzi, ale przede wszystkim zwiększenie ich wiedzy o lokalnych zabytkach i historii, a także nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem kulturowym.

          Kolejna edycja konkursu ZABYTKOMANIA odbędzie się w przyszłym roku.