DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Ogólnopolski konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym
     2016.09.21

     Ogólnopolski konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym

     Jesteś właścicielem lub zarządcą zabytkowego obiektu wpisanego do rejestru zabytków? Twoją pasją jest przeszłość i popularyzowanie wiedzy o zabytkach? Realizujesz projekty edukacyjne dotyczące zabytków? Jeśli tak, to zapraszamy do wzięcia udziały w Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków na najlepszy projekt edukacyjny o dziedzictwie.

     Konkurs skierowany jest właścicieli lub zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków. Celem Konkursu jest promocja działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków poprzez wybieranie, nagradzanie, a także promowanie najlepszych działań edukacyjnych podejmowanych w tym zakresie przez właścicieli, posiadaczy i zarządców zabytków lub realizowanych we współpracy z nimi w 2015 roku. 

     By wziąć udział w konkursie, należy do 26 września br. zgłaszać projekty, które:  
     - rozpoczęły się i zostały zrealizowane w 2015 roku;
     - upowszechniały wiedzę o konkretnym zabytku, zabytkach lub przestrzeni zabytkowej bądź też przyczyniły się do zwiększania świadomości społecznej dotyczącej wartości i znaczenia konkretnych obiektów zabytkowych i wpływały na zwiększenie społecznego przekonania o potrzebie zachowania zabytków w dobrym stanie;
     - przynajmniej częściowo angażowały uczestników projektu i/lub publiczność do poznawania zabytków in situ;
     - były organizowane lub współorganizowane przez właścicieli, posiadaczy lub zarządców obiektów lub przestrzeni wpisanych do rejestru zabytków. 
     Zgłoszenia mogą być nadsyłane w trzech kategoriach:
     - prelekcje, wykłady, warsztaty,
     - aktywności plenerowe,
     - wystawy i projekty multimedialne.

     Najlepsze projekty nadesłane na konkurs wybierze i oceni jury w składzie:

     Iwona Solisz – Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków
     Hubert Mącik – Miejski Konserwator Zabytków w Lublinie
     Anna Czyżewska – prezes Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna, etnografka, animatorka społeczna i kulturalna, posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji i prowadzeniu projektów edukacyjnych
     Jan Mencwel  – kulturoznawca, pracownik Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji i prowadzeniu projektów edukacyjnych
     Karol Mazur – kierownik Działu Edukacji Muzeum Powstania Warszawskiego
     Beata Bauer – kierownik Zespołu ds. organizacji kształcenia i upowszechniania wiedzy o dziedzictwie Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

     Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

     Szczegółowe informacje o sposobie przygotowania zgłoszeń znajdują się w regulaminie konkursu.

     Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać do 26 września 2016 na adres Narodowego Instytutu Dziedzictwa, ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa. Pytania prosimy kierować na adres agajc@nid.pl

     Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w listopadzie 2016 roku. 
     Konkurs ogłaszany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór nad nim sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Narodowy Instytut Dziedzictwa realizuje procedurę konkursową. 

     Pliki do pobrania:
     formularz.pdf
     formularz.doc
     regulamin.pdf
     regulamin.doc
     załącznik nr1 do regulaminu.doc
     załącznik nr2 do regulaminu.doc