DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Dołącz do kampanii Wolontariusze Światowego Dziedzictwa 2020
     2019.12.05

     Dołącz do kampanii Wolontariusze Światowego Dziedzictwa 2020

     Wspieranie zaangażowania młodzieży na rzecz światowego dziedzictwa

     Centrum Światowego Dziedzictwa UNESCO w Paryżu gorąco zaprasza do projektów dla Wolontariuszy Światowego Dziedzictwa 2020 (WHV – World Heritage Volunteers). Zaproszenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych organizacji i instytucji. W ramach inicjatywy oferowana jest nowa możliwość ubiegania się o wolontariat nie tylko w cyklu rocznym, ale także dwuletnim, w celu wspierania i zachęcania do zaangażowania na rzecz światowego dziedzictwa UNESCO.

     Czym jest Inicjatywa Wolontariuszy Światowego Dziedzictwa?

     Inicjatywa Wolontariuszy Światowego Dziedzictwa (WHV) została zainicjowana w 2008 roku, aby zachęcić młodych ludzi do podjęcia konkretnych działań i odegrania aktywnej roli w ochronie, konserwacji i promocji miejsc światowego dziedzictwa UNESCO. Polega ona na zakładaniu obozów działań w terenie (action camps), organizowanych przez organizacje lub instytucje młodzieżowe we współpracy z wieloma zainteresowanymi stronami i partnerami, którzy wspólnie pracują na rzecz ochrony miejsc światowego dziedzictwa. Inicjatywa mobilizuje wolontariuszy krajowych i międzynarodowych poprzez praktyczne i podnoszące świadomość działania na rzecz ochrony naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.
     W ramach Programu Edukacyjnego Światowego Dziedzictwa UNESCO inicjatywą kieruje Centrum Światowego Dziedzictwa UNESCO (WHC) w Paryżu, we współpracy z Komitetem Koordynacyjnym ds. Wolontariatu Międzynarodowego (CCIVS), Wolontariuszami Dziedzictwa Europejskiego (oddziału Domów Otwartych) oraz programu Lepszy świat.

     Więcej informacji o kampanii na stronie.

     Dołącz do kampanii

     Aby wzmocnić zaangażowanie na rzecz światowego dziedzictwa, Centrum Światowego Dziedzictwa zaprasza wszystkie organizacje młodzieżowe, organizacje pozarządowe, instytucje i władze publiczne, które chcą zaangażować młodych ludzi w ochronę światowego dziedzictwa poprzez realizację obozów działań w miejscach światowego dziedzictwa w 2020 roku. 
     Informacje o inicjatywie tutaj.

     Jak złożyć wniosek?

     Aby zaangażować się lub odnowić swoje zobowiązanie do ochrony i zachowania światowego dziedzictwa poprzez dobrowolne działania i edukację proszę wypełnić wniosek online. 
     Jeśli pojawią się trudności z dostępem do formularza online, należy pobrać formularz wniosku i wypełniony wysłać na adres info@heritagevolunteers.eu, z kopią do Centrum Światowego Dziedzictwa w Paryżu i.yousfi@unesco.org.

     Wniosek należy złożyć najpóźniej do 19 stycznia 2020 roku.