DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Małopolskie Targi Książki – „Dziedzictwo zapisane lokalnie”.
     2020.07.16

     Małopolskie Targi Książki – „Dziedzictwo zapisane lokalnie”. Zapraszamy autorki i autorów do zgłaszania swoich publikacji!

     Celem wydarzenia jest przybliżenie szerokiej publiczności ostatnich (opublikowanych w latach 2015-2020) małopolskich pozycji wydawniczych, których tematyką jest szeroko pojęte dziedzictwo widziane z perspektywy lokalnej: zapisane z inicjatywy i przez przedstawicieli społeczności lokalnych – bezpośrednich depozytariuszy dziedzictwa. Małopolskie Targi Książki będą jednym z głównych wydarzeń tegorocznej ogólnopolskiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa 2020.

     Realizując w praktyce ideę, że wszyscy jesteśmy depozytariuszami dziedzictwa, organizatorzy zachęcają autorki i autorów, czyli praktyków działających w swoich własnych regionach: regionalistów, lokalnych liderów, pracowników lokalnych instytucji kultury, twórców, dokumentalistów, archiwistów, animatorów, członków lokalnych organizacji i stowarzyszeń, kolekcjonerów, pasjonatów, zwykłych-niezwykłych mieszkańców do zaprezentowania własnych publikacji. Ponadto zamierzają podkreślić różnorodność kulturową dziedzictwa Małopolski, dlatego zachęcają, aby na Targach znalazły miejsce również te pozycje książkowe, które traktują o dziedzictwie wspólnot mniejszościowych (narodowych, etnicznych, religijnych) oraz o dziedzictwie regionu historycznego wykraczającego swym obszarem poza dzisiejsze granice województwa małopolskiego.

     W związku z obecną sytuacją, Targi przeniosą się w większości do Internetu i przyjmą formę rozmów o książkach z ich autorami.

     Organizatorzy czekają zarówno na książki, albumy, tematyczne katalogi, pamiątkowe kroniki, pamiętniki, tomiki poezji, jak i wszelkie inne formy dedykowane małym ojczyznom i ich mieszkańcom.

     Niech te lokalne skarby często pozostające w cieniu tzw. głównego (akademickiego, eksperckiego) nurtu dziedzictwa trafią do szerokiego grona odbiorców.

     Zgłoszenia publikacji, regulamin i szczegóły dotyczące Targów można znaleźć na stronie: https://arts-fun.pl/2020/07/15/malopolskie-targi-ksiazki-dziedzictwo-zapisane-lokalnie-zapraszamy-autorki-i-autorow-do-zglaszania-swoich-publikacji/