DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Rusza nabór do VI. edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego ZABYTKOMANIA!
     2020.08.13

     Rusza nabór do VI. edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego ZABYTKOMANIA!

     Czas start! Rusza nabór do VI. edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego ZABYTKOMANIA! Z uwagi na pandemię tegoroczna odsłona konkursu, pod hasłem „ZABYTKOMANIA – wokół nas”, przybiera lokalny charakter i koncentruje się na najbliższej okolicy i otoczeniu twórców filmów konkursowych. Termin składania zgłoszeń mija 16 listopada 2020 r.

     Pasjonujesz się sztuką filmową i historią? Chcesz przez swoją twórczość pokazać, że dziedzictwo jest dla Ciebie ważne?? Jeśli tak, to ZABYTKOMANIA jest właśnie dla Ciebie! 11 sierpnia 2020 roku ruszył nabór do VI edycji ogólnopolskiego konkursu ZABYTKOMANIA, którego celem jest promowanie dóbr kultury, nauki i sztuki – zarówno materialnego, jak i niematerialnego dorobku poprzednich pokoleń, a także upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie.

     Narodowy Instytut Dziedzictwa informuje, że tegoroczna odsłona konkursu, „ZABYTKOMANIA – Wokół nas”, koncentruje się na emocjach, jakie towarzyszą odkrywaniu dziedzictwa swojej okolicy. Każda praca zgłoszona do konkursu powinna więc dotyczyć dziedzictwa w kontekście osobistych przeżyć, odkrywania okolicy, pamiątek rodzinnych lub osób z bliskiego otoczenia, które przez swoje działania przekazywały i kultywowały dziedzictwo.
     Mając na uwadze stan pandemii i wynikające z niego ograniczenia, organizator konkursu zachęca, by w tegorocznej edycji obrać za cel promocję dziedzictwa kulturowego swojego miejsca zamieszkania i dzięki temu zrezygnować z odbywania dalekich podróży.

     Do udziału w konkursie można zgłosić się w ramach jednej z trzech grup:
     1.    GRUPA I – osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia
     2.    GRUPA II – osoby powyżej 18 roku życia (amatorsko zajmujące się tworzeniem filmów)
     3.    GRUPA III – osoby powyżej 18 roku życia (profesjonalnie zajmujące się tworzeniem filmów).

     Dla najlepszych filmów z każdej grupy przewidziane są nagrody:
     GRUPA I:
     I miejsce – sprzęt multimedialny;
     II miejsce – sprzęt multimedialny;
     III miejsce – sprzęt multimedialny;
     GRUPA II:
     I miejsce – 8 tys. zł;
     II miejsce – 5 tys. zł;
     III miejsce – 2 tys. zł;
     GRUPA III:
     I miejsce – 12 tys. zł;
     II miejsce – 9 tys. zł;
     III miejsce – 4 tys. zł;

     By wziąć udział w konkursie należy do dnia 16 listopada 2020 r. założyć konto użytkownika na udostępnionym przez Organizatora portalu konkursowym www.zabytkomania.pl i wypełnić tam formularz zgłoszeniowy.

     Więcej informacji znajduje się w Regulaminie.

     PLAKAT