DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Aktualności w regionie

     "Z rzeką w tle". Biografia Śluzy Katedralnej

     Śluza Katedralna, to jeden z ostatnich zabytków poligonalnej Twierdzy Poznań, to poznańska perła wśród budowli militarnych i hydrotechnicznych. Przez lata zaniedbana, dzisiaj powraca do swojego pierwotnego, dziewiętnastowiecznego kształtu. Odżywa na nowo. Czy tak samo? Wystawa „Z rzeką w tle” prezentuje biografię tego zabytku i proponuje nowe sposoby interpretacji dziedzictwa.

     >
     • 2014.11.18

     Cyfrowe Archiwum Józefa Burszty w setną rocznicę Jego urodzin

     W 2014 roku obchodzimy dwie okrągłe rocznice osób związanych z etnografią, folklorem, dziedzictwem niematerialnym. W tym już odchodzącym powoli roku mija 200 rocznica urodzin Oskara Kolberga (1814-1890) i 100 rocznica urodzin Józefa Burszty (1914-1987).

     >
     • 2014.11.18

     Europejskie Dni Dziedzictwa w Wielkopolsce - INFORMATOR

     Narodowy Instytut Dziedzictwa Oddział Terenowy w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniach przygotowanych przez Organizatorów tegorocznej edycji EDD w Wielkopolsce, które odbędą się w dniach 13-14 oraz 20-21 września br., pod hasłem DZIEDZICTWO-ŹRÓDŁO TOŻSAMOŚCI.

     >
     • 2014.09.04

     Śladami św. Jakuba i nie tylko…

     Specjalnością gminy Murowana Goślina w pow. poznańskim, usytuowanej na zachodnim skraju Pojezierza Gnieźnieńskiego są widowiska plenerowe. W tym roku do Murowanej Gośliny zapraszają „Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi”.

     >
     • 2014.07.16

     Powszechna Wystawa Krajowa - PeWuKa w Poznaniu – wczoraj i dzisiaj

     W tym roku mija 85 lat od zorganizowania w Poznaniu Powszechnej Wystawy Krajowej. Było to wyjątkowe, bezprecedensowe wydarzenie. Na kilka miesięcy stolica Wielkopolski, słynącą z bogatej tradycji kupieckiej i handlowej sięgającej średniowiecza, stała się jednym z najważniejszych miast w Polsce.

     >
     • 2014.05.12

     Kraszanki, pisanki … czyli wielkanocne jaja

     Kolorowe, gładkie i wzorzyste kraszanki i pisanki to nieodzowny atrybut Świąt Wielkiej Nocy na terenie Polski. Nie może ich zabraknąć na świątecznym stole. Jajko w prawie wszystkich kulturach świata było symbolem życia, siły i miłości oraz płodności.

     >
     • 2014.04.15

     Gwiazdor, makiełki i … , czyli wielkopolskie Boże Narodzenie

     Wigilia Bożego Narodzenia w Wielkopolsce, podobnie zresztą jak w całej Polsce, rozpoczynała się dawniej wraz z ukazaniem się pierwszej gwiazdki na niebie. A ma to związek z ową gwiazdą, wskazującą trzem Mędrcom drogę do Betlejem. Wieczerza rozpoczyna się od życzeń i połamania się opłatkiem. Dawniej istniał również zwyczaj zanoszenia opłatka zwierzętom gospodarskim, który miał kolor niebieski albo różowy.

     >
     • 2013.12.20

     Betlejem Poznańskie

     W Poznaniu po raz dwunasty odbywa się Betlejem Poznańskie – jarmark związany z czasem Adwentu i Bożego Narodzenia. Wydarzenie nawiązuje do tradycji tzw. Weihnachtsmarktów, charakterystycznej dla niemieckiego kręgu kulturowego, której początki sięgają okresu późnego średniowiecza.

     >
     • 2013.12.17

     Poznańskie koziołki

     Ratuszowe koziołki są znane wszystkim mieszkańcom Poznania i rozpoznawane przez większość turystów, którzy odwiedzili miasto. Pojawiają się codziennie z wybiciem godziny dwunastej – najpierw w otwartych drzwiach wnęki, w której są schowane, a później na gzymsie, gdzie stają naprzeciwko siebie i bodą się różkami.

     >
     • 2013.11.26

     Dworzec kolejowy w Poznaniu

     W związku z oddaniem do użytku 25 października 2013 roku nowego dworca kolejowego Poznań Główny połączonego z galerią handlową, zamknięto budynek, który służył pasażerom przez ponad 130 lat. Tym samym zakończył się pewien okres w historii funkcjonowania kolei w stolicy Wielkopolski.

     >
     • 2013.11.15

     Obchody dnia Świętego Marcina w Poznaniu

     11 listopada przypada jedno z najważniejszych w Polsce świąt państwowych – Dzień Niepodległości. W tym dniu w Poznaniu i Wielkopolsce, oprócz uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości w 1918 roku, świętuje się również imieniny Świętego Marcina z Tours.

     >
     • 2013.11.07

     << <
     1 2 3
     > >>